Tak jak to je s těmi postroji? Nejkontroverznější téma...

Shrnutí dvou studií o postrojích pro psy

V současnosti se stále více studií zabývá vlivem psích postrojů na pohyb psů. V této souvislosti byl 7. května na webové stránce http://doggearreview.com/ zveřejněn souhrnný článek na toto téma.
Jak píše autor článku, jde pravděpodobně o jedno z nejkontroverznějších témat ve světě psích postrojů a bohužel, seriózní firmy a veterináři se snaží vymýšlet umělé argumenty a dokazovat svou pravdu fotografiemi a videi, které jasně ukazují, že používá se nesprávná velikost postroje pro psa, postroj pro psa není dobře umístěn na psovi nebo prostě experimentální podmínky nebyly optimální, a poté podle definice dospějí k nesprávnému závěru, že postroj pro psa omezuje volný pohyb ramena psa, což zároveň zpochybňuje vhodnost postrojů norského typu.
Autor článku se odkazuje i na následující studii:

Studie Britské veterinární asociace
https://www.caninesports.com/
Účelem studie je porovnat vliv „omezujících“ a „neomezujících“ postrojů pro psy na pohyb psa při chůzi a klusu na běžícím pásu.
Studie uvádí, že pro všechny typy postrojů pro psy do určité míry omezují volný pohyb psa. Co bylo pro vědce překvapením, bylo, že postroje pro psy považovány za omezující omezují pohyb ramene psa mnohem méně, než se očekávalo, než postroje považovány za neomezující. To znamená, že "zatímco neomezující postroj omezoval pohyb ramene o 4,73 ° při chůzi a 9,31 ° při klusu, omezující postroj omezil pohyb ramene o 2,16 ° při chůzi a 4,32 ° při klusu - omezený o." " Výzkumníci poukazují na to, že tento výsledek byl neočekávaný, protože předpokládali, že postroje považované za omezující jsou ty, které ve větší míře omezují volný pohyb ramen psa: výsledek experimentu – jak píší – je v rozporu s obecnými poznatky. o postrojích považovaných za omezující as rozšířeným negativním názorem, proto by považovaly za důležité přehodnotit názory na postroje, které se považují za omezující.

Výzkumný tým zkoumal výsledky u devíti psů a připouští, že testy na běžícím pásu by se měly provádět důkladněji s připravenějšími psy. Také naznačují, že při zkoumání omezující úlohy postrojů by se měl brát v úvahu i pohyb srsti psa.

Související studie:
https://www.seattletimes.com/
https://www.nature.com/

Komentář vynálezce psího postroje Gyulu Sebőa:

Jako vývojář postrojů pro psy v podstatě nechápu, proč výzkumy nehledají úkoly týkající se základních funkcí postroje pro psy, protože trh je plný odpadků, jejichž používání je plné rizik.
Obecným úkolem postroje pro psa je nahradit obojek. Chrání krk a zajišťuje volné dýchání, přičemž ovladatelnost a schopnost udržet psa pod kontrolou zůstává optimální. Proč odborníci nezkoumají, kolik psích postrojů tento základní požadavek vůbec nesplňuje?